Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Były butelki, wózek na zakupy i telefony. Nurkowie posprzątali jezioro

2017-10-31 20:59:14 (ost. akt: 2017-10-31 21:16:06)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

W sobotę 28 października odbyła się akcja Nurkowe Sprzątanie Jeziora Mikołajskiego.

Wszystkich przybyłych przywitał burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski w towarzystwie Jolanty Piotrowskiej, prezes Zarządu Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich oraz Marka Banaszkiewicza, przedstawiciela Mokry.

Akcja sprzątania nabrzeża Jeziora Mikołajskiego rozpoczęła się od kładki dla pieszych a sięgała aż do wioski żeglarskiej w Mikołajkach. Pomimo deszczowej aury ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, koordynowani przez Dariusza Lumę, dzielnie na lądzie wspomagali nurków. Nurkowało w sumie piętnastu wykwalifikowanych nurków. Wyłowiono przeróżne odpady: od butelek przez wózki na zakupy, aż po telefony komórkowe. Akcja sprzątania Jeziora Mikołajskiego była podsumowaniem tegorocznej Kampanii Sprzątania Świata na Mazurach, której fundacja od lat jest koordynatorem.

Jak widać nadal potrzeba edukacji społeczeństwa w kwestii zanieczyszczenia środowiska. Inicjatywa zakończyła się sukcesem i przynajmniej przybrzeże zostało oczyszczone. Podziękowania należą się burmistrzowi miasta Mikołajki, Straży Pożarnej w Mikołajkach, nurkom oraz pracownikom MOPR-u za zaangażowanie i pomoc.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages