Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji

2018-09-19 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-19 19:57:15)

Autor zdjęcia: archiwum biblioteki

W połowie września w Bibliotece Miejskiej w Mikołajkach odbyło się długo wyczekiwane, bo pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji.

Rozpoczęło się ono bardzo miłym akcentem-złożeniem życzeń oraz wręczeniem kwiatów i prezentu z okazji Urodzin wieloletniej członkini Klubu Poezji – Marii Cudnik. W ramach podziękowań za pamięć pani Maria opowiedziała kilka słów o sobie i przeczytała poetyckie nowości o swoim święcie, życiu i przemijaniu.

Następnie swoje wiersze, które napisali podczas wakacyjnych podróży zaprezentowali: Krystyna Głodek i Jarosław Kurpiewski. Opowiedzieli również, kiedy i w jakich okolicznościach powstały utwory.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie sylwetki Noblistki – Wisławy Szymborskiej. Biografię i ciekawostki z jej życia przygotowały i zaprezentowały Katarzyna Włodarska i Kazimiera Dąbrowska. Sporą wiedzą o tej wybitnej poetce wykazała się również Łarysa Kamińska. Wszystkie panie w przystępny i humorystyczny sposób przybliżyły postać Szymborskiej, co miało wpływ na lepsze zrozumienie czytanych wierszy Noblistki.

Zaprezentowane przez członków Mikołajskiego Klubu Poezji utwory Szymborskie były bardzo różnorodne. Od humorystycznych, poprzez autoironiczne, wojenne, miłosne i kończąc na wierszach opiewających piękno przyrody.
Wszystkim przypadła do gustu twórczość poetki: mądre i życiowe wiersze. Na pewno kiedyś powrócimy do jej twórczości.

Kolejne spotkanie Klubu poświęcone będzie Czesławowi Miłoszowi.
Wszyscy uczestnicy nie mogą doczekać się kolejnych wspólnych spotkań, dyskusji i wyjazdów m.in. do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Spędzany razem czas dostarcza wiele radości, dostarczają pozytywnej energii i „ładują akumulatory” na cały miesiąc.

…A więc do zobaczenia w październiku…

Katarzyna Włodarska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages