Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Roman Tkaczyk zdobył serca jury i krakowskiej publiczności

2019-02-28 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-28 17:43:44)

Autor zdjęcia: KSAF

KULTURA\\\ W miniony weekend w Krakowie odbył się XXXVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties”. Wśród wykonawców z Polski, Norwegii i Wielkiej Brytanii znalazł się bard - Roman Tkaczyk.

Hasłem tegorocznej edycji festiwalu były „Oceany Marzeń”. Na czterech scenach wystąpiło blisko dwustu wykonawców z Polski, Norwegii i Wielkiej Brytanii, a samym koncertom towarzyszyły wystawy, kiermasz żeglarski i happeningi. Jury krakowskiego „Shanties 2019”, w składzie: Beata Bartelik, Maciej Olszewski, Piotr Zadrożny oraz Warzyniec Szwaja, Arek Wlizło i organizatorzy, po wysłuchaniu występów wszystkich wykonawców przyznało Grand Prix Festiwalu zespołowi Atlantyda.

Debiutujący na jednym z najważniejszych festiwali piosenki żeglarskiej w Europie Roman Tkaczyk otrzymał nagrodę prezydenta Krakowa za debiut oraz nagrodę publiczności.

Bard z Mikołajek od najmłodszych lat związany z lokalnymi ośrodkami kultury. Jest/był podporą wielu lokalnych zespołów o szerokim spektrum muzycznym. W jego utworach ważną rolę pełni niebanalny tekst w połączeniu z ciekawą warstwą muzyczną oparta na dźwiękach gitary akustycznej. Twórczość pana Romana stanowią utwory blisko nawiązujące do miejsca zamieszkania, w których z powodzeniem słuchacz może odnaleźć cząstkę własnego życia, historii, miłości, fascynacji jeziorem, przyrodą i przygodą.

W Krakowie tylko powiększył swój dorobek, który stanowią liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane na festiwalach w całej Polsce. Roman Tkaczyk sięgał już po zwycięstwa w konkursie Festiwalu TRATWA 2018 w Chorzowie, podczas Festiwalu Szanty w Kunicach, Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Szanty nad Zalewem” w Tolkmicku oraz w konkursie Festiwalu RAFA 2018 w Radomiu. To oczywiście tylko niektóre laury - na kolejne już teraz czekamy.

źródło: organizator

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages