Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Trzy niewybuchy w Jeziorze Mikołajskim. Mieszkańcy już wrócili do domu

2019-03-08 16:15:44 (ost. akt: 2019-03-08 18:28:00)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

W sumie trzy niewybuchy wydobyto z Jeziora Mikołajskiego po piątkowej akcji saperów. Przedmioty pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej zostaną zdetonowane na poligonie w Orzyszu.

Zobacz także: Ewakuacja kilkudziesięciu budynków w Mikołajkach Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Podczas prac prowadzonych na nabrzeżu jeziora w Mikołajkach znaleziono niewybuch. Jak informują służby, znalezisko ma zostać wydobyte i wywiezione z miasta...
W środę rano mrągowska policja otrzymała informację o tym, że podczas prac remontowych nadbrzeża ujawniono przedmiot przypominający niewybuch z czasu II wojny światowej. Rozpoznania dokonali funkcjonariusze wraz z patrolem Rozminowania Jednostki Wojskowej w Orzyszu. Wyznaczona została strefa bezpieczna, a miejsce zabezpieczono do przyjazdu saperów z Marynarki Wojennej w Gdyni.

Mieszkańcy ulic Kajki i Prusa zostali poinformowani o potrzebie ewakuacji w trosce o ich bezpieczeństwo. Płetwonurkowie wydobyli z wody jeden pocisk, a następnie przejechali na teren plaży miejskiej, gdzie pod wodą miały być kolejne pozostałości z okresu II wojny światowej. W związku z tymi działaniami o potrzebie ewakuacji poinformowani zostali także mieszkańcy ulicy Okrężnej.

Miejsca wydobycia niewybuchów zabezpieczali policjanci z Mikołajek, strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mrągowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Mikołajkach oraz MOPR.

źródło: KPP

http://m.wm.pl/2019/03/orig/96-126737-534893.jpg

http://m.wm.pl/2019/03/orig/96-126738-534894.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages