Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Miłośnicy lasu w akcji. Tysiąc małych sosen posadzonych

2019-04-12 08:43:08 (ost. akt: 2019-04-12 08:41:34)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Strzałowo

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Umysłową Koło w Mikołajkach posadzili 1000 malutkich sosen na terenie leśnictwie Piersławek.

Goście dowiedzieli się od leśników, dlaczego las został wycięty oraz jakie będzie przeznaczenie pozyskanego drewna. Przekonali się, że wycięcie drzew nie oznacza końca życia lasu. Leśnicy dbają o to, by kolejne pokolenie drzew wyrosło w tym miejscu, dlatego przygotowują glebę i grodzą teren. A potem pozostaje tylko... sadzenie.

Uczestnicy WTZ poznali także znaczenie szkółek leśnych, z których pochodzą sadzonki. Przekonali się, że sadzenie sosny bez kostura nie jest łatwe. Techniki sadzenia przestały być im obce.

Wspólne sadzenie lasu z leśnikami zwieńczyło spotkanie przy ognisku.

źródło: Nadleśnictwo StrzałowoCzytaj e-wydanie
Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W czwartek od rana nasza gazeta jest do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Kurier Mrągowski" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages