Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Nie łudź się - w trzy kubki i tak nie wygrasz

2019-05-15 18:00:00 (ost. akt: 2019-05-15 18:53:37)
Rzeczy zabezpieczone u Sławomira W., który grał w trzy kubki na bartoszyckim bazarze.

Rzeczy zabezpieczone u Sławomira W., który grał w trzy kubki na bartoszyckim bazarze.

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

W Mikołajkach pojawiły się już osoby proponujące grę w trzy kubki. Przyłączamy się do apelu policji i ostrzegamy turystów oraz mieszkańców: nie bądź naiwny, nie daj się oszukać.

Podczas majówki w Mikołajkach można było natknąć się na osoby urządzające grę w tzw. trzy kubki. - Pod żadnym pozorem nie pozwólmy się sprowokować do wzięcia udziału w grze. Na wygraną nie mamy szans, a przystępując do gry jedynie stracimy pieniądze - przestrzega Dorota Kulig, rzecznik mrągowskiej policji.

- Pamiętajmy, że osoby wygrywające, ostentacyjnie cieszące się z wygranej współpracują z urządzającymi ten proceder po to, aby zachęcić potencjalnych graczy. Trzeba też pamiętać o tym, że stojąc w tłumie i tylko obserwując można zostać okradzionym - dodaje policjantka.

Organizowanie takich gier hazardowych jest zakazane. Kodeks karny skarbowy: art. 107. § 1. mówi, że „kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi gry hazardowe, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie”. W kodeksie wykroczeń mówi też o tym art. 128. § 1: „kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Pieniądze i inne przedmioty służące do gry podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy”.

źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages