Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

1 grosz za 1 kilometr na misyjne pojazdy

2019-07-19 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-19 12:12:06)
Św. Krzysztof

Św. Krzysztof

Autor zdjęcia: archiwum

Już w najbliższy weekend organizacja MIVA wspierająca polskich misjonarzy zaprasza do Mikołajek na festyn z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa. Będzie można na nim m.in. wesprzeć zakup misyjnych pojazdów i dobrze się bawić.

MIVA to Organizacja na rzecz misyjnych środków transportu. Jej motto brzmi: Obviam Christo czyli Niesiemy Chrystusa na ziemi, na wodzie, w powietrzu.
Celem działania MIVA Polska jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu oraz ujednolicenie różnych działań w tym zakresie na terenie kraju. Zajmuje się również promocją dzieła misyjnego pracy polskich misjonarz, a także wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach propagując model kierowcy – chrześcijanina.

MIVA Polska powstała w 2000 roku - w roku Wielkiego Jubileuszu i działa jako agenda Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Misjonarze polscy pracujący w ponad 90 krajach, przeważnie Trzeciego Świata) potrzebują naszej pomocy w zakupie różnych środków transportu: samochodów (terenowych), motocykli, rowerów, łodzi, silników do łodzi, traktorów a nawet zwierząt pociągowych. Odpowiednie, sprawne i bezpieczne środki transportu są bardzo ważne w pracy misjonarzy, bo pomagają w: docieraniu do odległych kościołów i kaplic i prowadzeniu regularnej pracy duszpasterskiej w wielu oddalonych od siebie i trudno dostępnych miejscach; transporcie chorych i potrzebujących pomocy; niesieniu pomocy charytatywnej i medycznej; budowach kaplic, kościołów, przedszkoli i szkół; ratowaniu ludzi w czasie klęsk żywiołowych czy wojny.

Pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie misyjnych środków transportu MIVA Polska organizuje co roku poprzez Akcję św. Krzysztof. Jest to apel MIVA do Kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby w duchu wdzięczności Panu Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Akcja jest prowadzona w Tygodniu Św. Krzysztofa (w przedostatnią lub ostatnią niedzielę lipca), z okazji wspomnienia św. Krzysztofa Patrona kierowców i podróżujących.

Okazję do pomocy będą mieli mieszkańcy Mikołajek. Już 20 lipca zostanie tam zainaugurowany XX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.00 w porcie. O godz. 18.30 odbędzie się nabożeństwo fatimskie przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, a o 19.00 różańcowe z Matką Bożą na wodzie. Żeglarze i wodniacy są zaproszeni do tego, aby przyłączyli się do modlitwy na wodzie, na swoich jednostkach pływających. O 19.30 będzie można posłuchać świadectw misjonarzy.
Po rejsie ewangelizacyjno-modlitewnym, w marszu za Maryją w znaku figury Matki Bożej z Fatimy, z portu uczestnicy przejdą do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej, gdzie Apelem Jasnogórskim zakończy się sobotnie spotkanie.

Dzień później msze święte z modlitwą za kierowców i misjonarzy z okolicznościową homilią i świadectwem misjonarzy oraz poświęceniem pojazdów i błogosławieństwem kierowców będą odbywały się w porządku niedzielnym w dwóch parafiach w Mikołajkach. Podczas poświęcenia będą rozdawane breloczki z wizerunkiem św. Krzysztofa, Dekalog kierowcy MIVA i inne gadżety dla kierowców oraz promowana będzie Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na pojazdy misyjne. Po każdej Mszy świętej przed kościołem będzie znajdowało się stoisko MIVA Polska, gdzie wierni będą mogli zaopatrzyć się w misyjne gadżety czy inne materiały.

O godz. 12.45 po mszy spod kościoła św. Mikołaja wyruszy parada motocykli. Jednoślady podążą na Pl. Wolności, gdzie o godz. 13.00 odbędzie się festyn. W programie zaplanowano m.in. warsztaty bębniarskie, pokazy służb mundurowych, teatrzyk dla dzieci oraz koncert peruwiańskiego zespołu Los Companieros. Przez czas trwania imprezy nie zabraknie też innych propozycji. Próby na symulatorach jazdy, stoiska, kiermasze i wystawy misyjne, “coś na ząb”, prezentacja przętu policyjnego, straży pożarnej, wojska, ratownictwa wodnego, straży granicznej oraz innych służb, krwiobus oraz atrakcje dla dzieci: konkursy, dmuchańce, bumper balls.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages