Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Kurka Wodna przyciąga cykaniem świerszczy

2019-09-12 12:30:00 (ost. akt: 2019-09-12 13:25:45)
Odpoczynek w "Kurce Wodnej" znajdą wielbiciele ciszy i aktywnego wypoczynku

Odpoczynek w "Kurce Wodnej" znajdą wielbiciele ciszy i aktywnego wypoczynku

Autor zdjęcia: archiwum

Prowadzisz gospodarstwo agroturystyczne? Masz na wsi lokal? Uważasz, że twoja wieś jest najpiękniejsza ze wszystkich? W takim razie "SuperAgro WiM" jest dla Ciebie. Zgłoś się do naszej zabawy. To może być dobra okazja do promocji

Ponad 40% mieszkańców naszego regionu mieszka na wsi. Chcemy to docenić, a przy okazji wypromować gospodarstwa agroturystyczne i lokale gastronomiczne z prawdziwie wiejską duszą. Chcemy też pokazać wiejskie społeczności i ich liderów. Dlatego zorganizowaliśmy akcję "SuperAgro WiM". Termin nie jest wybrany przypadkowo, bo weszliśmy w okres dożynkowy. I już teraz zapraszam 22 września do skansenu w Olsztynku na Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie.

Nasza akcja ma trzy kategorie: Sołectwo Roku 2019, Gospodarstwo Agroturystyczne 2019, Lokal z Wiejską Duszą 2019

Już teraz prosimy o zgłaszanie kandydatur. Mile widziane uzasadnienia i zdjęcia. Zgłoszenia z powiatu mrągowskiego przyjmujemy na adres: mragowo@gazetaolsztynska.pl. Każdy głosujący otrzyma smsa z kodem, dzięki któremu uzyska dostęp do elektronicznego wydania Gazety Olsztyńskiej z dnia oddania głosu.

Najlepsze sołectwo, gospodarstwo i lokal wybierzemy we wszystkich powiatach naszego regionu. Wybierzemy też zwycięzców na szczeblu regionalnym. Wszyscy laureaci mogą liczyć na promocję w naszych mediach.

Zdobywcy pierwszego miejsca w rankingach powiatowych otrzymają od nas stronę w naszych tygodnikach, zdobywcy 2 i 3 miejsca po pół strony. Teksty ze zdjęciami zamieścimy także w internecie. I przypomnimy je wiosną 2020 roku, przed długim, majowym weekendem.

Na to samo w Gazecie Olsztyńskiej oraz na gazetaolsztynska.pl mogą liczyć laureaci w rankingu regionalnym. Ponadto dla zdobywców pierwszych miejsc w rankingu regionalnym wiosną 2020 roku nakręcimy filmy promocyjne, które zamieścimy na naszych stronach www.

O zwycięstwo w kategorii Gospodarstwo Agroturystyczne 2019, zabiega Kurka Wodna - Domki na Mazurach. Obiekt położony jest w malowniczej miejscowości Faszcze (gm. Mikołajki), nad jeziorem Jorzec. Jak zapewniają właściciele, to idealne miejsce dla tych, którzy szukają spokoju, pragną się wyciszyć, uciec od zgiełku cywilizacji. Przeszkodzić może im tylko… cykanie świerszcza w trawie. - Wychowaliśmy się pod błękitem mazurskiego nieba, nad brzegami lśniących jezior, w cieniu pachnącego igliwiem lasu. Umiłowaliśmy sobie ten kawałek ziemi i postanowiliśmy tu założyć rodzinę i tu spędzić życie. Pochylając się z szacunkiem przed tymi, którzy tu byli przed nami, twórzmy nową historię tej pięknej ziemi - mówią Agata i Jacek Kiśluk.

Nad jeziorem położonym 200 m od domków jest plaża wiejska z pomostem, możliwość skorzystania z łódki, kajaku, roweru wodnego. Codziennie rozgrywane są mecze siatkówki plażowej. Wieczorami można pobiegać z miejscowymi biegaczami po uroczych leśnych dróżkach. Można wsiąść na rower i ruszyć w poszukiwaniu przygody ku niezwykłym miejscom , które skrywa Kraina Tysiąca Jezior. Odbywa się tu wiele imprez – festynów wiejskich o niepowtarzalnym charakterze, na których można poznać kulturę i zwyczaje tutejszych mieszkańców. W starym lesie można odkryć wiele pomników przyrody. - Kilkusetletnie dęby czy sosny szumią opowieści sprzed wielu, wielu lat. W ich cieniu spotkasz wiele unikalnych gatunków roślin i zwierząt a wśród nich nasza duma – żółw błotny - zachęcają właściciele.

Okolica to również całoroczny raj dla wędkarzy. Pobliskie jeziora kryją wiele gatunków ryb: szczupak, okoń, lin, leszcz, płoć, karaś, krasnopiórka, o których niepowtarzalnym smaku decyduje czystość wody w której żyją. Dwa najbliżej położone jeziora Głębokie i Inulec zostały wykluczone z gospodarki rybackiej i udostępnione wyłącznie wędkarzom.

Co czeka na przybywających tutaj turystów? Domki złożone z dwóch sypialni, kuchni i salonu z kominkiem. Łazienki wyposażone są w WC i kabinę prysznicową. Na terenie obiektu do dyspozycji gości są: parking, boiskio do piłki siatkowej, mini plac zabaw, trampolina, piaskownica, miejsce na ognisko, rower wodny, rowery, łódka, kajak. - Dla aktywnych istnieje możliwość możliwość wędkowania i nurkowania. Organizujemy też programy dla osób preferujących aktywny relaks, czyli wycieczki rowerowe, spływ kajakowy, przejażdżki bryczką, ogniska, grzybobrania, akcje biegowe, wędkowanie, i wiele innych w zależności od potrzeb klienta - dodają państwo Kiśluk . Chętni mogą też zamówić śniadanie wiejskie i obiad regionalny oraz zakupić regionalne wyroby takie, jak miód, nalewki, wina, przetwory, wędliny, sery itp.


Głosowanie rozpocznie się w momencie otrzymania pierwszych zgłoszeń i potrwa do godziny 23.59 dnia 19.09.2019. Szczegółowy regulamin i aktualne rankingi można znaleźć na stronie internetowej www.mragowo.wm.pl. Nie ma na liście twojej restauracji, gospodarstwa agroturystycznego czy sołectwa? Napisz do nas: mragowo@gazetaolsztynska.pl

RANKINGI POWIATOWE:

Gospodarstwo Agroturystyczne Roku:Lokal z Wiejską Duszą:Sołectwo Roku:Regulamin: kliknij tutaj

redakcja


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages