Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

„Jestem autorką powieści poruszających dylematy z życia młodzieży...'

26 kwietnia 2017 r. Bibliotekę Publiczno-Szkolną M i G Mikołajki filia w Baranowie odwiedziła Barbara Ciwoniuk autorka książek dla dzieci i młodzieży . Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki młodzieżowego , który działa w bibliotece .

Barbara Ciwoniuk ma na swoim koncie pisarskim ponad 10 książek. Wśród nich znalazły się m.in.: „Igor”, „Rokko”, „Ania”, „Wakacje z gangsterem”, „Musisz to komuś powiedzieć”, „A jeśli zostanę” i „Uciec jak najbliżej”. Debiutowała wydaną w 2005 r. książką „Igor” (wznowienie w 2011 r.), opowiadają o bohaterze o tym samy imieniu, który jest dyslektykiem. Książka ta otrzymała nominację przez Polską Sekcję IBBY do programu „Wybitne książki dla młodych osób z dysfunkcjami – edycja 2007”. Poza tym zostały wyróżnione inne jej dwie książki: „Ania” (nominacja do nagrody Książka Roku 2007 Polskiej Sekcji IBBY) i „Musisz to komuś powiedzieć” (wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2011 Polskiej Sekcji IBBY).


W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV - VI i I klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Baranowie oraz nauczycieli , którzy mieli okazję poznać „od podszewki” warsztat pisarski naszego gościa oraz wysłuchać interesujących historii związanych z powstawaniem kolejnych książek pisarki.
Po zadanych pytaniach ze strony młodzieży nie zabrakło oczywiście możliwości zdobycia autorskiego podpisu Barbary Ciwoniuk , który złożyła na książkach .
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: alaji@vp.pl oraz opublikowany na portalu Mikołajki: „Jestem autorką powieści poruszających dylematy z życia młodzieży..."
Oceń artykuł:

(0)