Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Bezpieczne Wakacje w Baranowie

Festyn Rodzinny "Bezpieczne Wakacje" - taką oficjalną nazwę nosi cykliczna impreza, organizowana w Baranowie. W tym roku już po raz dziesiąty uczniowie, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy wsi i przybyli goście bawili się na placu przy Zespole Szkół.

- Impulsem do zorganizowania pierwszego festynu był tragiczny wypadek, który wydarzył się na jednym z okolicznych jezior. W ciepły wiosenny dzień, niemalże na oczach rodziców, utopiło się kilkuletnie dziecko. Pomyśleliśmy wtedy: mieszkamy w pięknej okolicy, mamy sporo jezior, lasów, ale tak rzadko mówimy o bezpiecznym zachowaniu nad jeziorem, w lesie czy na drodze. Nasza szkoła leży w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej drogi nr 16 - opowiada o początkach imprezy Dorota Wojciechowska, dyrektor Zespołu Szkół w Baranowie. - Wspólnie z naszymi radnymi, sołtysem, grupą mieszkańców wsi postanowiliśmy zorganizować imprezę promującą bezpieczne zachowania. Ani się obejrzeliśmy, kiedy okazało się, że w tym roku przygotowujemy ją już dziesiąty raz!
Tradycją stało się prezentowanie w tym dniu dorobku uczniów szkoły. A jest co oglądać, bowiem szkoła jest kuźnią talentów muzycznych, plastycznych, tanecznych czy wokalnych. Uczniowie z Baranowa zajmują czołowe miejsca w konkursach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Mogliśmy usłyszeć laureatów konkursu piosenki zagranicznej, poezji śpiewanej czy konkursów recytatorskich. Wiele klas, pod wodzą swoich nauczycieli, postanowiło przygotować nowy program lub też pokazać scenki, które zdobyły nagrody w konkursach. Widzowie w napięciu obserwowali przygotowane przez gimnazjalistów widowisko historyczne, prezentowane wcześniej na Turnieju Miast Historycznych w Rynie. Warto przypomnieć, że to właśnie gimnazjaliści z Baranowa już od trzech lat znajdują się na podium tego prestiżowego turnieju, rozgrywanego na ryńskim zamku. Aplauz publiczności wzbudziło też kilkuaktowe przedstawienie z życia włoskiej mafii, prezentowane wcześniej uczniom szkoły w trakcie dnia europejskiego.
Imprezie towarzyszyły także konkursy sportowe - w tym roku pod hasłem powrotu do lat osiemdziesiątych. Była więc gra w klasy - w różnych wersjach, wyścigi własnoręcznie zbudowanych statków. Pojawiło się także stanowisko łucznicze - chętni mogli się przez chwilę poczuć niczym Wilhelm Tell i posłać strzałę (lub kilka strzał) w kierunku tarczy. Zabawa była przednia, rywalizowały nawet całe rodziny.
Na zmęczonych i głodnych uczestników zabawy czekał bogato zaopatrzony bufet. Były ciasta, upieczone przez rodziców uczniów, bigos, fasolka, potrawy z grilla. Wszystko pieczołowicie przygotowane przez panie z rady rodziców i mieszkanki Baranowa.
Nie można zapomnieć o edukacyjnym wymiarze festynu. W tym roku uczniowie, którzy występowali na scenie, brali udział w konkursach, dostawali odblaskowe gadżety - koszulki, czapki, opaski na ręce czy breloczki. Miejmy nadzieję, że używanie odblasków poprawi widoczność dzieci w trakcie poruszania się po drodze.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: jjulia oraz opublikowany na portalu Mikołajki: Bezpieczne Wakacje w Baranowie
Oceń artykuł:

(0)